Vārda dienu svin: Ritvars, Oskars, Anvars
   


"Vinnija Pūka skola" vecākus aicina uz bezmaksas nodarbību :: 06.01.2016 15:20:15

16. janvārī plkst. 10.00 vecāki tiek aicināti uz VSIA “Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu”, Vienības gatvē 45, Rīgā, uz Vinnija Pūka skolas nodarbību, kurā šoreiz varēs vairāk uzzināt par kāju, stājas un mugurkaula problēmām, kā arī uzdot sev interesējošos jautājumus ķirurgam Jānim Upeniekam.

 

"VAI MANS BĒRNS IR ORTOPĒDISKI VESELS?"
16. janvārī plkst. 10.00-14.00
VSIA “Bērnu klīniskās universitātes slimnīca”, Vienības gatvē 45, Rīgā
Pieteikšanās - 27597546 vai vinnijapukaskola@gmail.com
 
Ar Rīgas pašvaldības atbalstu iespēja uzklausīt BKUS ķirurga Jāņa Upenieka stāstījumu – bez maksas! Vecāki līdzi var ņemt arī bērnus.
 
Programmā:
AUGOŠA BĒRNA KĀJA
  • (X un O veida kājiņas; kāju rotācija; sāpes ceļu locītavās; plakanā pēda un bērna apavi; greizā pēda un citas deformācijas un citas tēmas)
STĀJAS TRAUCĒJUMI UN MUGURAS PROBLĒMAS BĒRNIEM
  • (stājas traucējumi un vingrojumi pareizai stājai; mīti un patiesība par skoliozi; sāpes mugurā bērniem)
JAUTĀJUMI UN ATBILDES

Bērniņam sperot pirmos soļus un sākot staigāt, augšanas procesā veidojas fizioloģiskas izmaiņas. Katram mazulim tās var atšķirties no tādiem faktoriem, kā, piemēram, iedzimtība, pareizs kāju balsts vai pilnvērtīgs uzturs un vitamīni. Katrs pēdas daļas strukturāls vai funkcionāls traucējums var ietekmēt visu ķermeni, īpaši balsta un kustību orgānu sistēmu, un ne velti mugurkaulu var dēvēt par cilvēka balstu visa mūža garumā. Tādēļ zināšanas un savlaicīga ārsta konsultācija var būt noteicošs faktors veselīgam bērna augšanas procesam un visai turpmākajai dzīvei. Pēc bērniņa dzimšanas dzemdību nodaļā bērna apskati veic neonatalogs, savukārt bērnu ķirurga profilaktiskās apskates veiktas netiek. Konstatēt tādas problēmas, kā iedzimtas greizas pēdiņas, nepareizs kāju izvērsums vai citas ortopēdiskas problēmas, iespējams apskatēs pie ģimenes ārstiem, kuri var izrakstīt nosūtījumu pie speciālista. Liela atbildība gulstas arī tieši uz vecāku pleciem, kuriem jābūt vērīgiem un ikdienā jāpievērš uzmanība, vai ar bērniņu viss ir kārtībā, bet galvenais - nebaidīties uzdot jautājumus ārstam, jo, ja ārstēšana tiks uzsākta laikus, tā var dot labus rezultātus.

Papildu informācija: Evija Kvante

Slimību profilakses un kontroles centra
Veselības veicināšanas departamenta
Slimību profilakses nodaļas
Vecākā veselības veicināšanas koordinētāja
Tālrunis: 67387610
E-pasts: evija.kvante@spkc.gov.lv
Duntes iela 22, Rīga, LV-1005

Komentāri
Šobrīd nav izveidots neviens komentārs.
<<< Iepriekšējā lapa 1 Nākamā lapa>>>

Pievienot komentāru
Vārds
Atcerēties mani
CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu
:: Komentārs::
Bold Italic Underline Strikethrough Subscript Superscript Font color Font Family Font Size Left Align Center Align Right Align Teletype Horizontal Line Marquee Quote Flash Image Image E-mail link hyperlink List
Atlikušo simbolu skaits
Powered by Fusion News © 2006 - 2010, FusionNews.net.

Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv