Vārda dienu svin: Aisma, Askolds
   


Ēdīsim veselīgi! :: 01.02.2016 09:58:31

Nīkrāces pamatskolas skolēni atbalsta Ministru kabineta noteikumus Nr. 737 par augļu un dārzeņu piegādi skolām – “Skolas auglis”, dabas zinību un bioloģijas stundās uzzinot un diskutējot par veselīgu uzturu un ēšanas paradumiem.

Skolā dabas zinību un bioloģijas stundās notika diskusijas par veselīgu uzturu, par ēšanas paradumiem. Skolotāja pastāstīja, kā rodas veselības problēmas, ja ēd neveselīgu pārtiku. Diskutējot skolēni nāca pie secinājuma, ka uzturā vairāk jālieto svaigi augļi un dārzeņi un jāveido pareizi ēšanas un uztura paradumi, kas būtu noturīgi visu turpmāko dzīvi.

Daudzi skolēni aizdomājās par ikdienā lietotajiem neveselīgajiem našķiem un saldumiem, kuri rada veselības problēmas. Saldumu vietā labāk ir dzert svaigi spiestas sulas, ēst augļu vai ogu sukādes vai žāvētus augļus.

Skolēni stundās iepazinās ar dažādiem dārzeņiem, ogām un augļiem, lielu akcentu liekot uz Latvijā audzētiem produktiem. Skolēni veidoja dārzeņu un augļu veselīgo buķeti – plakātu “Mēs par tīru, ekoloģisku pārtiku”, vitamīnu kapsulu, kā arī izraudzījās sev visgaršīgāko dārzeni vai augli, to uzzīmēja un vāca informāciju par tā uzturvērtību un ietekmi uz veselību.

Nīkrāces pamatskolas skolēni katru dienu uzturā lieto sulīgos dārzeņus vai augļus, jo mums rūp mūsu veselība. Mēs – par vitamīniem bagātu pārtiku!

Teksts un foto: Mārīte Vanaga, Nīkrāces pamatskolas skolotāja

Komentāri
Šobrīd nav izveidots neviens komentārs.
<<< Iepriekšējā lapa 1 Nākamā lapa>>>

Pievienot komentāru
Vārds
Atcerēties mani
CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu
:: Komentārs::
Bold Italic Underline Strikethrough Subscript Superscript Font color Font Family Font Size Left Align Center Align Right Align Teletype Horizontal Line Marquee Quote Flash Image Image E-mail link hyperlink List
Atlikušo simbolu skaits
Powered by Fusion News © 2006 - 2010, FusionNews.net.

Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv