Vārda dienu svin: Raivis, Raivo, Maksis
   


Uz solokoncertu aicina Agnese Egliņa :: 08.01.2018 09:43:22

Uz solokoncertu Skrundas kultūras nama zālē 12. janvārī plkst. 16.00 aicina viena no pieprasītākajām latviešu pianistēm Agnese Egliņa. Lielākoties Agnese uzstājas lieliskās kameransambļu vienībās ar Latvijas labākajiem solistiem, realizē aizraujošas, smalki konceptuālas koncertprogrammas un spēlē latviešu laikmetīgo mūziku kopā ar trio Art-i-Shock

Tāpēc jo gaidīts ir Agneses Egliņas koncerts, kur varēsim dzirdēt pianistes sniegumu brīnišķīgā mūzikā no klavieru solo repertuāra, kuru papildinās latviešu komponista jaundarbs.

Viendaļīgais koncerts ierāmēts ar Baha Otro franču svītu do minorā programmas sākumā un Alberto Hinasteras kaismīgajām argentīniešu dejām izskaņā. Tās var izbaudīt tāpat, baudot ritmisko enerģiju un melodiju gaismēnas, vai mēģināt saklausīt nosaukumos ietvertos tēlus: veco boyero jeb vēršu ganu, daiļavu un attapīgo gaučo jeb Dienvidamerikas kovboju. Programmā dzirdēsim vēl vienu klaviermūzikā klasisku deju, kas balansē uz sapņainas fantāzijas robežas, Morisa Ravela studiju gados sarakstīto “Pavanu mirušai infantai”.

Koncerta vidusdaļa veltīta latviešu mūzikai. Vispirms reti atskaņotie Jāņa Mediņa Trīs ievadi Raiņa “Ave sol”. Par šo skaņdarbu nekas daudz nav zināms. Tas tapis, komponistam atrodoties bēgļu nometnē. Tajā pat laikā sarakstīta Rapsodija flautai un klavierēm. Sacerēšanas gads nezināms. Bet mūzikā gaišs dzīvesspars un romantiskas ilgas. Koncertā skanēs Ievadi Raiņa poēmas pirmajām divām daļām “Agra gaita” un “Ziedu svētki”.

Komentāri
Šobrīd nav izveidots neviens komentārs.
<<< Iepriekšējā lapa 1 Nākamā lapa>>>

Pievienot komentāru
Vārds
Atcerēties mani
CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu
:: Komentārs::
Bold Italic Underline Strikethrough Subscript Superscript Font color Font Family Font Size Left Align Center Align Right Align Teletype Horizontal Line Marquee Quote Flash Image Image E-mail link hyperlink List
Atlikušo simbolu skaits
Powered by Fusion News © 2006 - 2010, FusionNews.net.

Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv