Vārda dienu svin: Ingrīda, Ardis
   


Aizvadīti piecpadsmitie Skrundas svētki :: 17.05.2011 21:32:09

Skrundas svētki norisinājās 13. un 14.maijā. Abas dienas Skrunda tika pasludināta par neatkarīgu novadvalsti un tā arī tika izdzīvota. 13.maijā Skrundas svētki iesākās ar svētbrīdi evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kur klausītāji varēja izbaudīt ērģeļu spēli un baznīcas kora dziedājumu. Dinamisks pasākums norisinājās Skrundas sporta zālē - deju festivāls „Aiziet!”.Vienkopus varēja redzēt dažādu deju stilu demonstrējumus: vēderdejas, hip hop, show dance, līnijdejas, aerobika. Festivālā piedalījās dalībnieki no Skrundas, Aizputes, Kuldīgas un Talsu novadiem. Pasākuma iniciatīvu un organizāciju uzņēmās Levita Paulauska. SKATIES VIDEO

Vakarā, iestājoties tumsai, pilsētas ielās norisinājās Jāņtārpiņu nakts karnevāls. Tajā piedalījās 14 komandas. „Jāņtarpiņi”savu orientēšanās prasmi veica, meklējot pakāpienus pēc leģendu aprakstiem un veicot praktiskus uzdevumus. 1.vietu ieguva komanda - ”Alus maisā prāts gaisā”, aiz sevis atstājot ” Nabiņas”, bet 3. vietu ieguva ”Trakie policisti ”. Par interesantu tērpu noformējumu bija padomājusi komanda ”Maisiņi no Maisiņu zemes”- tā iegūstot pārsteiguma balvu. Šogad nakts orientēšanās sacensības „Jāntārpiņu karnevāls” tika pie savas krustmātes Gundas Freibergas, kura ar lielu entuziasmu un izdomu palīdz pasākumu organizēšanā.
14.maijā svētku rīts iesākās ar zivju modināšanu.Vislielāko lomu un visgarāko zivi ieguva Gundars Gūtmanis, kura īpašumā nonāca makšķernieka kauss, bet vismazākā zivs un medaļa tika Mārtiņam Līdumam. Paldies Aivaram Zaļkalnam, kurš modās pirms makšķerniekiem un zivīm, lai viss noritētu veiksmīgi un pēc plāna.


Ar Talsu pūtēju orķestra defilē gājienu modās Skrunda, lai pilsētas iedzīvotāji un viesi apmeklētu amatnieku tirdziņu, pavasara gadatirgu, un piedzīvotu svētku mirkļus.
Pie kultūras nama un tirgus laukumā dejas solī un dziesmu virpulī piedalījās Skrundas novada amatiermākslas kolektīvi un ciemiņi no Ķekavas novada pensionāru biedrības deju kopas "Rasa", Kuldīgas kultūras centra popgrupa „Putas, putiņas ” ar izrādi „Burvis no Oza zemes”.


Šī gada svētku moto - Skrunda neatkarīga novadvalsts. Neierasti mirkļi norisinājās pases izsniegšanas, valūtas maiņas punktos un laulību noslēgšanas vietā.

Uz vienu dienu laulību noslēdza desmit pāri . Kāds Skrundas pilsonis salaulājās ar 4 daiļavām Svētku dalībnieki varēja iegādāties skrundenieku pases, samainīt latus pret novada naudaszīmi – skrunds. Nauda gada garumā tiks krāta Skrundas pulkstenim, lai nākamgad, atklājot svētkus, mēs redzētu arī Skrundas laiku. Pašreiz saziedotā summa ir 238 lati. Neatkarīgās novadvalsts punktos darbojās Skrundas un Rudbāržu amatierteātra dalībnieki.
Skrundas frizētava „Balbieris” aicināja ikvienu iejusties modeļu un frizieru lomā. Šajā aktivitātē iesaistījās piecas komandas ”Skrundas Rudbāržu COP meitenes”, „Modelītes”, Smukās liepājnieces”, „Krustbērni” un „Smukulītes”.


Ekstrēmās aktivitātes notika Saldus ielā. Nervus kutinošus mirkļus sagādāja velotriālisti, pārvarot dažādus šķēršļus, par tiem izvēlēloties arī drosmīgākos skatītājus.


Parkour jeb free-run puiši pārsteidza ar dažādiem akrobātiskiem trikiem, skrienot pa vecā universāla veikala ēku, lecot salto un iesaistot puikas, kas paši vēlējās izmēģināt trikus. Ielu vingrotāji ar savu piemēru cilvēkiem, it īpaši jauniešiem, parādīja, kā lieliski parūpēties par savu fizisko formu, kas noder daudzos sporta veidos.
Umurkumurā ikviens varēja izmēģināt savus spēkus, lienot dāvanu stabā. Tas prasīja spēku un piepūli, tomēr pieci svētku dalībnieki sasniedza kārotās balvas.
 Aktīvistu netrūka arī ātrrāpošanas sacensībās, kopumā pieteicās 35 dalībnieki un šogad par mazuli ātrrāpotāju kļuva Paula Freimane, bet māsa ātrrāpotāja Ance Bukša, savukārt brālis ātrrāpotājs Renārs Šeflers. Godalgu saņēma arī tētis ātrrāpotājs Viesturs Balodis. Pārsteiguma balva tika arī aktīvākajai māmiņai - līdzjutējai Laimai Gerkenai. Turpinājumā danču kluba pavadībā varēja iemēģināt latvju tautus dejas.

Un tad jau laiks sauca uz Ventas nobraucienu – ”Mans ministru kabinets”. Šogad piedalījās četrpadsmit laivotāju komandas- visas ar lielu izdomu un atraktivitāti. Pēc brauciena komandas sagaidīja netradicionālās spēles „Uzvelc mani kalnā!”. Laivu nobraucienā kausu saņēma veikala „Elvi” ministru kabinets -”Par savējiem”, savukārt veiklākie netradicionālajās spēlēs kļuva Raņķu pagasta ministrija - „Zaļie gurķi”.
Vakarā pilskalna estrādē koncerts „Zvaigžņu mirdzumā” ļāva atvilkt elpu, ieklausoties senās un mums visiem zināmās dziesmās kopā ar tautā pazīstamiem māksliniekiem.
Pirms pusnakts, dodoties uz tautas balli, varēja baudīt savdabīgu mūziku grupas „Vētras saites” izpildījumā. Svētkiem izskanot, gaisā mirdzēja salūts, vēstot par mūsu sajūtām un domām par dienā piedzīvoto.

Esam pateicīgi labajiem ļaudīm, kuri palīdzēja svētkus atbalstīt gan finasiāli, gan darbojoties līdzi svētku aktivitātēm.

Paldies!
  SIA „Linde- Pārtika”, SIA „Kamenes” un Ivaram Grundmanim, SIA „Matss”, „Latvijas Krājbankai”, SIA „H un S nami”, SIA „Akate” un Imantam Tuleiko, z/s „Viesturi” un Žannai Andžei, SIA „Urbumiņš Pluss” un Jānim Brūverim, SIA „Motormexs” un Jurim Kaļķukalnam, SIA „Parvi” un Vijai Petertei, SIA „Eži” un Reneldai Meļķei, i/u „Ziedkātiņi” un Līgai Dorbei, SIA „Arfos” un Irēnai Rusakovai, frizētavai „Balbieris” un Valdai Grīnbergai, firmai „Estel” un ”Lakme”, Atim Kokmanim, veikalam „Ome”, veikalam ”Brūnis Plus”, Ingunai Girvaitei, Denisam Vitkovskim, Ainaram Zankovskim, Mārtiņam Lindem, Vaclovam Svažam, Jānim Ābolam, Skrundas arodvidusskolai, SIA „Skrundas komunālās saimniecība” vīriem, Skrundas policijai, 100 latu stipendijas programmas darbiniekiem un ikvienam, kas deva savu artavu svētku veidošanā.

Teksts- Loreta Robežniece un Irita Timbare
Foto- Sandris Kuzmickis

Komentāri
Šobrīd nav izveidots neviens komentārs.
<<< Iepriekšējā lapa 1 Nākamā lapa>>>

Pievienot komentāru
Vārds
Atcerēties mani
CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu
:: Komentārs::
Bold Italic Underline Strikethrough Subscript Superscript Font color Font Family Font Size Left Align Center Align Right Align Teletype Horizontal Line Marquee Quote Flash Image Image E-mail link hyperlink List
Atlikušo simbolu skaits
Powered by Fusion News © 2006 - 2010, FusionNews.net.

Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv