Vārda dienu svin: Gaida, Arnis, Arno
   


Aizvadīts pirmais tautas deju festivāls „Griežam danci!”
Ievietots 01.08.2011 15:56:05

Daudzu gadu garumā Skrundas dejotāji ir ieguvuši deju draugus visā Latvijā. Koncertos baudījuši publikas mīlestību un atsaucību. Deja, dancis, dejotprieks vieno visu paaudžu deju kolektīvus, ļaujot ikvienam tās neatkārtojamās sajūtas, ko sniedz deja, kad esi skatītājs vai dejotājs.
 Tā 23. un 24. jūlijā pirmo reizi Skrundā notika tautas deju festivāls „Griežam danci! ”.

Dejotāji mēroja ceļu no Valmieras, Rīgas, Iecavas, Kandavas, Pastendes, Kabiles Jelgavas, Nākotnes, Snēpeles, Vecumniekiem, Tukuma, Slampes, lai kopā ar pašmāju dejotājiem grieztu danci.

3. jūlija rīts iezīmējās ar deju laukumiem un amatnieku tirdziņu, bet Ventas krastā viesus sagaidīja uzņēmuma „Matss” ceptā maize un jautra mūzika.
 Dalībnieki steidza uzsliet teltis Ventmalā, un tad jau laiks doties uz koncertiem pilsētas laukumos. Paralēli koncertiem visas dienas garumā dejotāji pilskalna estrādē piedalījās lielkoncerta mēģinājumā.

Pl.19.00 festivāla dalībnieki, tērpušies greznajos tautas tērpos, devās svētku gājienā uz Pilsklana estrādi, kur visi kopā izdejoja lielkoncertu ”Griežam danci!”. Koncertu papildināja Rucavas lauku kapela un svētku salūts.

Lietus netraucēja baudīt Skrundas arodvidusskolas sarūpēto zupu un visu nakti ballēties.
 24.jūlija rītā festivāla dalībniekus modināja ar mūziku, jo laiks bija gatavoties netradicionālajām sporta spēlēm dejotāju gaumē „Tveram gaisu!’’. Dalībniekiem bija jāveic seši dažādi uzdevumi, piemēram, ar aizsietām acīm neuzkāpt smaidiņiem, bļoda ar ūdeni uz muguras jāaiznes līdz noteiktai atzīmei, polkas solī jānolec pa kalnu, visiem kopā jāpieveic „Džungļi”. Labāko rezultātu no jauniešu deju kolektīviem parādīja dejotāji no Valmieras TDA „Gauja”. No vidējās paaudzes deju kolektīviem līderi bija TDA „Ritums” (Jelgava) , bet senioru grupā veiklākie bija kabilnieki „Kamēr vari”


Dejotajiem bija īsts sacensību gars, un nogurums nebija jūtams. Viesi vēl apskatīja Skrundas novadu, esot Kalnamuižas piena muzejā, šitaki sēņu audzētavā Garīkās, Lēnu baznīcā, bet bijušajā militāro objektu radiolokācijas stacijā pie dīķa viesus sagaidīja ar teatralizētu pasākumu krievu gaumē.
Paldies ikvienam , kuri palīdzēja un atbalstīja tautas deju festivālu „Griežam danci”.

Teksts- Dita Ņuņēvica, Irita Timbare
 Foto- Ieva Benefelde, Alans Perševics

komentāri 0


Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv