Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
   


Nīkrācnieki mērojas spēkiem Meža olimpiādē Tērvetē :: 08.05.2017 17:34:24

27. aprīlī Latvijas valsts mežu (LVM) dabas parkā Tērvetē pulcējās LVM Meža olimpiādes finālisti – desmit aktīvākās Latvijas skolēnu komandas. No Nīkrāces pamatskolas piedalījās divas komandas.

 

LVM Meža olimpiāde ir ikgadējs pasākums, kuru organizē AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru. Tas tiek rīkots ar mērķi Latvijas skolās popularizēt radošu un veselīgu mācīšanos ārpus telpām – dabā, kā arī veicināt jauniešu izpratni par Latvijas lielāko atjaunojamo resursu – mežu.

Šogad Meža olimpiādes finālā komandām bija jāparāda savi spēki divos posmos – aktīvās un izzinošās orientēšanās sacensībās un radošā priekšnesuma prezentēšanā. Olimpiādes finālistiem bija jāveic 30 orientēšanās uzdevumi. Interesanta bija arī mīklu minēšana dabas parka Raganu silā un bērza ripas zāģēšana līdz precīziem 400 gramiem, kā arī āķīgie jautājumi putnu un to mājokļu noteikšanā.

Mājās komandām bija jāsagatavo mājasdarbs par tēmu “Kas ziepju burbuļiem kopīgs ar mežu”. Žūrija komandu priekšnesumiem piešķīra punktus par to, kā tiek atklāta meža saistība ar ziepju burbuļiem, kāda ir komandas dalībnieku iesaiste un radošā pieeja priekšnesuma demonstrēšanā. LVM Meža olimpiādes dalībnieki šo uzdevumu bija ietērpuši gan krāšņos tērpos, gan skanīgās dziesmās, parādot, ka arī šādu tematu iespējams izskaidrot, ne tikai lasot mācību grāmatās.

Tā ir laba pieredze skolēniem, kā strādāt komandā, redzēt, kādi ir citu radošie darbi un kāda ir attieksme. Kamēr žūrija devās apkopot LVM Meža olimpiādes sacensību rezultātus, lai noteiktu šī gada uzvarētāju komandu, dalībniekiem bija sarūpēts aizraujošs pārsteigums no zinātkāres centra “Zili brīnumi”, kas ar iespaidīgiem eksperimentiem atklāja zinātnes aizraujošo pusi, un ļāva skolēniem mācību stundās gūtās zināšanas skatīt klātiene.

Nīkrāces komandas ieguva 4. un 7. vietu.

Teksts un foto: Mārīte Vanaga, Nīkrāces pamatskolas skolotāja

 

Komentāri
Šobrīd nav izveidots neviens komentārs.
<<< Iepriekšējā lapa 1 Nākamā lapa>>>

Pievienot komentāru
Vārds
Atcerēties mani
CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu
:: Komentārs::
Bold Italic Underline Strikethrough Subscript Superscript Font color Font Family Font Size Left Align Center Align Right Align Teletype Horizontal Line Marquee Quote Flash Image Image E-mail link hyperlink List
Atlikušo simbolu skaits
Powered by Fusion News © 2006 - 2010, FusionNews.net.

Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv