Vārda dienu svin: Mihails, Miķelis, Mikus, Miks
   


Latvijas mēroga fizikas konkursā Kurzemes reģiona finālā uzvar Skrundas vidusskolas komanda :: 10.05.2017 08:44:58

Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa "Fizmix Eksperiments" Kurzemes reģiona finālā uzvar Skrundas vidusskolas komanda Oposumi. Lai plūktu uzvaras laurus, skolēniem bija aktīvi jāapgūst fizika uz jāapsteidz pārējās 29 Kurzemes reģiona komandas. Jau jūlijā jaunieši kopā ar pārējo Latvijas reģionu labākajām komandām varēs izbaudīt godam nopelnīto uzvaru īpaši organizētā vasaras nometnē.

Fināla kārtā komanda Oposumi uzskatāmi demonstrēja savas zināšanas un prasmes, iegūstot 82 punktus. Savukārt otrās vietas ieguvēji – komanda Fotoni no Nīcas vidusskolas – nopelnīja 74 punktus, bet trešās vietas ieguvēji – komanda Pozitīvie Elektroni no Talsu Valsts ģimnāzijas – ieguva 73 punktus. Vairāk informācijas par komandām, to dalībniekiem un finālā iegūtajām vietām https://www.fizmix.lv/eksperiments/komandu-tops

„Fināla cīņa bija spraiga – pirmās vietas ieguvējiem izdevās nopelnīt visvairāk punktus un pārliecinoši izrauties vadībā, taču otrās, trešās un ceturtās vietas punkti sakārtojas tikai ar nelielu pārsvaru. Kurzemes reģiona finālisti lielākoties izvēlējās piesardzīgāko no taktikām, nolemjot iegūt punktus ar vairākiem uzdevumiem par dažādiem tematiem, bet ar mazāku vērtību. Prieks redzēt, ka Kurzemes reģionā ir tik daudz centīgu un fizikā ieinteresētu jauniešu,” stāsta konkursa mentors un žūrijas pārstāvis, Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta pētnieks Armands Šenfelds.

„Paldies visiem tūkstoš divi simti septiņdesmit diviem konkursa dalībniekiem, kuri pieņēma izaicinājumu un bija pietiekami drosmīgi, lai startētu vienā no sarežģītākajiem konkursiem Latvijā! Esmu pārliecināts, ka ieguvēji ir ne tikai finālisti, kuriem ir iespēja cīnīties par galveno balvu, bet visi dalībnieki, kuri veltīja laiku padziļinātai fizikas apgūšanai. Ceru, ka Latvenergo koncerna rīkotais erudīcijas konkurss būs palīdzējis apzināties fizikas zināšanu noderīgumu arī ārpus mācību stundām,” stāsta AS „Latvenergo” galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

Fināla kārtā skolēniem bija jārisina praktiski uzdevumi par tādiem tematiem kā jaunās tehnoloģijas, energoefektivitāte, projektēšana, mērinstrumenti, datu apstrāde u. c., kur pareizo atbilžu iegūšanai nepieciešamas fizikas zināšanas. „Fizmix Eksperiments” uzdevumi tapuši sadarbībā ar Elektrum Energoefektivitātes centru, izglītības uzņēmumu Lielvārds, Latvijas Universitātes Jauno Fiziķu skolu un Rīgas Tehnisko universitāti.

Par erudīcijas konkursu

Latvenergo koncerns jau 22 gadus organizē fizikas erudīcijas konkursu 8. un 9. klašu skolēniem. Ik gadu tajā piedalās katra piektā Latvijas pamatskola. Konkursa mērķis ir saistošā veidā radīt jauniešos interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, kā arī mudināt jauniešus nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.

 

Informāciju sagatavoja: Inga Cīrule, erudīcijas konkursa koordinatore

tālr.: 67242503; 20279688

info@eksperiments.lv

Ivita Bidere, AS "Latvenergo" preses sekretāre

tālr.: 67728809; 29279158

ivita.bidere@latvenergo.lv

Komentāri
Šobrīd nav izveidots neviens komentārs.
<<< Iepriekšējā lapa 1 Nākamā lapa>>>

Pievienot komentāru
Vārds
Atcerēties mani
CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu
:: Komentārs::
Bold Italic Underline Strikethrough Subscript Superscript Font color Font Family Font Size Left Align Center Align Right Align Teletype Horizontal Line Marquee Quote Flash Image Image E-mail link hyperlink List
Atlikušo simbolu skaits
Powered by Fusion News © 2006 - 2010, FusionNews.net.

Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv