Vārda dienu svin: Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
   


Meža ABC 2017 :: 18.05.2017 08:05:39

13. maijā Nīkrāces pamatskolas vides pulciņa 1.–4. klašu skolēni piedalījās pasākumā “Meža ABC”. Tas tiek rīkots lieliem un maziem, iesācējiem un pieredzes bagātiem – visiem, kas mīl dabu. Izgaršot, izsmaržot un izzināt mežu šogad Struņķukroga plašumos varēja 37 pieturas vietās.

 

Pasākumā skolēni un skolotāji, aktīvi atbildot uz jautājumiem un pildot praktiskus uzdevumus, varēja iepazīt visu meža audzēšanas ciklu un iegūt noderīgu informāciju par meža apsaimniekošanu, kā arī pasmaržot, pagaršot, sajust, ieraudzīt un saprast norises mežā. Lai piedalītos pasākumā, bija jāsagatavo mājasdarbs, mīklas par meža iemītniekiem, augiem un sēnēm. Mīklu sagatavošanā piedalījās ne tikai skolēni, bet arī palīdzēja viņu vecāki.

Izzinošais darbs sākās ar 30. pieturu: bija jāzina gada koks. Skolēni to zināja – tā ir priede. Meža speciālisti pastāstīja par priedes audzēšanu, sēklu ieguvi un to, cik lielas un resnas tās var izaugt. Nākamajās pieturās skolēni pēc pagalītēm mācījās atpazīt dažādus kokus, kas aug mežā, kā arī uzzināja, kā koku stādīšanai sagatavoja augsni senāk un tagad. 

Skolēni stādīja mežu, meklēja pareizās atbildes par sūnu un ķērpju dzīvi, ieguva zināšanas par sēnēm un augiem, kā arī nogaršoja dažādus ievārījumus un noteica, no kādām meža ogām tie pagatavoti. Visaizraujošākā bija pietura “Trāpīgais mednieks”, kurā bija jāšauj ar loku un bisi. 

Pēc spraigā darba visi pie ugunskura ieturēja pusdienas un cepa desiņas. Pēc atpūtas skolēni taisīja putnu būrīšus. 

Pasākums noslēdzās ar medību suņu parādi, pēc kuras skolēni saņēma meža īpašnieku biedrības “Meža konsultants” sertifikātu par iegūtajām zināšanām meža nozares lielākajā pasākumā “Meža ABC” un skaistas dāvaniņas. Skolēniem ļoti patika izzinošais, atraktīvais un interesantais pasākums. Paldies organizatoriem – biedrībai “Meža konsultants”!

Teksts un foto: Mārīte Vanaga, Nīkrāces pamatskolas skolotāja

Komentāri
Šobrīd nav izveidots neviens komentārs.
<<< Iepriekšējā lapa 1 Nākamā lapa>>>

Pievienot komentāru
Vārds
Atcerēties mani
CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu
:: Komentārs::
Bold Italic Underline Strikethrough Subscript Superscript Font color Font Family Font Size Left Align Center Align Right Align Teletype Horizontal Line Marquee Quote Flash Image Image E-mail link hyperlink List
Atlikušo simbolu skaits
Powered by Fusion News © 2006 - 2010, FusionNews.net.

Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv