Vārda dienu svin: Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
   


Muzeju nakts Rudbāržu pilī :: 23.05.2017 16:12:24

Šogad pirmo reizi arī Rudbāržu pilī notika Muzeju nakts pasākums. Pēc O. Kalpaka Rudbāržu pamatskolas direktora Dzintara Strauta iniciatīvas, sadarbībā ar skolas pedagoģēm un Skrundas kultūras nama darbiniecēm, Muzeju naktī varēja baudīt koncertus un apmeklēt radošās darbnīcas.

 

Aizputes vīru vokālais ansamblis “Kurši” (vadītāja Vineta Snipke) un Nīkrāces sieviešu vokālais ansamblis “Diantus” (vadītāja Sarmīte Pavilaite) sadarbojoties bija izveidojuši skanīgu programmu. 

Pēc koncerta klātesošajiem bija iespēja apmeklēt radošās darbnīcas, kurās tika izgatavoti skaisti papīra ziedu dekori (darbnīcas vadītāja Iveta Labunska), bērni ar interesi strādāja Ineses Ozoliņas vadītajā darbnīcā, kurā izgatavoja dekoratīvus pulksteņus. 

Uz koka ripiņām, kuras var izmantot kā tējas krūzīšu paliktņus, varēja iededzināt “Kalpaka bataljona” vienību krūšu nozīmju attēlus vai savu vārdu (vadītājs Raivis Milinavičs). Interesentu netrūka Andas Vītolas vadītajā rotaslietu darbnīcā, kurā ikkatrs varēja sev pagatavot modernu tauriņa piespraudi.

Pils viesi, kuriem interesē vēsture, Dzintara Strauta prezentācijā varēja iepazīties ar Rudbāržu muižas vēsturi un Kalpaka bataljona vēsturi. Visas darbnīcas bija labi apmeklētas un varēja pat paspēt piedalīties vairākās no tām.

Otrs koncerts, kurš skanēja klausītāju priekam un Oskara Kalpaka piemiņai, bija “Liepājas trio” koncerts. “Liepājas trio” jau daudzus gadus kopā spēlē Beata Zariņa-Blaščinska (vijole), Dita Barona (čells) un pianiste Līna Andrejeva un, pēc D. Baronas kādā intervijā teiktā, ar gadiem mūziķēm esot izveidojusies kopīga mūzikas izjūta, viņas jūtot viena otru „ar mugurkaula smadzenēm”. Skanēja klausītāju ausīm patīkama un saprotama mūzika. Mūziķu trio izjustais izpildījums guva patiesu klausītāju atzinību.

Nobeigumā, pēc skolas direktora vārdiem – Muzeju naktī Rudbāržu pilī, šķiet, vienaldzīgo nebija. Šādas tradīcijas būtu jāturpina, jo cilvēki bija patiesi apmierināti ar notikušo, un laukos nemaz nav tik daudz iespēju apmeklēt kvalitatīvus koncertus un pasākumus, pie tam – bez maksas.

Popularizēsim savu novadu, lai nelielā Rudbāržu pils Varoņu zāle ar lielisko akustiku reiz kļūst par labi apmeklētu Skrundas novada koncertzāli!

Pasākuma fotogrāfijas var apskatīt ŠEIT>>>

 

Teksts: Aija Vanaga, O. Kalpaka Rudbāržu pamatskolas direktora vietniece

Foto: Dagnija Daiga Grundberga

Komentāri
Šobrīd nav izveidots neviens komentārs.
<<< Iepriekšējā lapa 1 Nākamā lapa>>>

Pievienot komentāru
Vārds
Atcerēties mani
CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu
:: Komentārs::
Bold Italic Underline Strikethrough Subscript Superscript Font color Font Family Font Size Left Align Center Align Right Align Teletype Horizontal Line Marquee Quote Flash Image Image E-mail link hyperlink List
Atlikušo simbolu skaits
Powered by Fusion News © 2006 - 2010, FusionNews.net.

Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv