Vārda dienu svin: Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
   


Norisinās gada lielākās Zemessardzes militārās mācības ”Mazais Namejs 2017” :: 19.10.2017 09:04:56

No šodienas, 19. oktobra, līdz 27. oktobrim Latvijā notiks lauka taktiskās mācības “Mazais Namejs 2017”, kurās piedalīsies vairāk nekā 2700 dalībnieku – zemessargi un karavīri no visām Zemessardzes vienībām, rezerves karavīri, Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes karavīri, kā arī zemessargi un karavīri no Lietuvas, Dānijas, ASV un Igaunijas.

Mācību mērķis ir paaugstināt brigāžu vienību sagatavotības līmeni, kā arī pilnveidot apakšvienību personālsastāva sadarbību, lēmuma pieņemšanas procesa iemaņas un reaģēšanas spējas.

Visintensīvākā darbība mācību ”Mazais Namejs” ietvaros notiks no 19. līdz 22. oktobrim - Skrundas novadā objektā “Mežaine”, kā arī no 27. līdz 29. oktobrim – Limbažu,  Alojas, Dagdas un Alūksnes apkārtnē.

Mācības organizē Zemessardze, un tajās tiks trenētas bataljona kaujas grupu prasmes aizkavēšanas un aizsardzības operāciju veikšanā, komandpunktu izvēršanā un komandvadības nodrošināšanā. Dalībnieki apgūs arī apakšvienību spējas pildīt uzdevumus atbilstoši kaujas apdzīvotā vietā pamatprincipiem.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā notiks militārā transporta kolonnu pārvietošanās pa galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem Skrundas, Limbažu, Alojas, Dagdas un Alūksnes novados. Tiks izmantota arī mācību munīcija un imitācijas līdzekļi. Vēršam uzmanību, ka mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.

Nacionālie bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām, lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kā arī lūdz ievērot satiksmes regulētāju norādījumus.

Saistībā ar mācībām Skrundas militārā pilsētiņa apmeklētājiem slēgta līdz 27. oktobrim. Visintensīvākās mācības, kā jau minēts, notiks no 19. līdz 22. oktobrim.

Informāciju sagatavoja: seržante Kristiāna Štrāle-Dreika, Zemessardzes štāba Vadības grupas speciālistes p.i.

Tālrunis: 29193876, 67330005 

Komentāri
Šobrīd nav izveidots neviens komentārs.
<<< Iepriekšējā lapa 1 Nākamā lapa>>>

Pievienot komentāru
Vārds
Atcerēties mani
CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu
:: Komentārs::
Bold Italic Underline Strikethrough Subscript Superscript Font color Font Family Font Size Left Align Center Align Right Align Teletype Horizontal Line Marquee Quote Flash Image Image E-mail link hyperlink List
Atlikušo simbolu skaits
Powered by Fusion News © 2006 - 2010, FusionNews.net.

Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv