Vārda dienu svin: Alise, Auce, Enija
   


Jaunmuižā viesojas animācijas filmu “Avārijas brigāde” veidotāji :: 16.02.2018 12:50:32

8. februārī Antuļu bibliotēka aicināja uz tikšanos ar filmu studijas “Animācijas Brigāde” pārstāvjiem. Animācijas filmu veidotāji bija sagatavojuši kinolektoriju „Iepazīsties - leļļu kino”. 

Pasākuma laikā bērniem bija lieliska iespēja klātienē redzēt un saprast, ko dara leļļu filmas režisors, operators, animators, dekorators, mākslinieks, kāda nozīme ir kamerai, gaismu uzstādījumam un dekorāciju uzbūvei. Bērni varēja izzināt, kā top dažādas skaņas, kā ierunāti filmās dzirdamie dialogi, kāda nozīme montāžai, muzikālajam noformējumam.

Lai izveidotu vienu leļļu filmu, pie tās strādā 20 cilvēki. Astoņu sekunžu garu filmiņu filmē visu dienu. Desmit minūtes gara filmiņa tiek filmēta sešus mēnešus. Tas ir ļoti lēns un pacietīgs darbs.

Grāmatas un kino ir ļoti saistītas kopā. Bērni varēja noskatīties trīs jaunākās leļļu filmas: pēc Margaritas Stārastes “Ziemas pasakas” motīviem veidoto “Stāstu par Kraukšķīti”, pēc Dz. Rinkules poēmas motīviem „Kā ruksītis ciemos gāja”. Bērniem īpaši patika filmiņa „Tornis”, kurā darbojās Sīliks, Poteriks un Bembelāts. Būdami labsirdīgi, atjautīgi, un drosmīgi, viņi steidz atrisināt kādu problēmu. Šie leļļu filmas varoņi kā „Avārijas brigāde” vairāk pazīstami tiem, kuriem šobrīd ir 40 gadi.

Animāciju filmu veidotājiem lielākais gandarījums viņu darbā ir redzēt bērnu priecīgās sejiņas, skatoties leļļu filmas.

Paldies Jaunmuižas pamatskolas skolotājām un Skrundas vidusskolas trešo klašu skolotājām Ivetai un Sarmītei par sadarbību.

Teksts un foto: Sandra Balcere, Antuļu bibliotēkas vadītāja

Komentāri
Šobrīd nav izveidots neviens komentārs.
<<< Iepriekšējā lapa 1 Nākamā lapa>>>

Pievienot komentāru
Vārds
Atcerēties mani
CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu
:: Komentārs::
Bold Italic Underline Strikethrough Subscript Superscript Font color Font Family Font Size Left Align Center Align Right Align Teletype Horizontal Line Marquee Quote Flash Image Image E-mail link hyperlink List
Atlikušo simbolu skaits
Powered by Fusion News © 2006 - 2010, FusionNews.net.

Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv