Vārda dienu svin: Justīne, Juta
   


Nīkrāces skolēni piedalās jauno vides pētnieku konferencē :: 20.03.2018 11:17:50

13. martā  LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā Rīgā notika projekta “Jaunie vides pētnieki nākotnes Latvijai” noslēguma konference. Konferenci organizēja Biedrība Bērnu Vides skola sadarbībā ar Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmisko centru, ASV Vēstniecību Latvijā, Dabas aizsardzības pārvaldi, Vides risinājumu institūtu.

Šajā pasākumā no Nīkrāces pamatskolas piedalījās vienpadsmit skolēni. Katrai skolai uz pasākumu bija jāņem līdzi sagatavoti plakāti, kur tika atspoguļota vides aizsardzības darbība. Šādā veidā skolēni varēja smelties iedvesmu, kā strādāt tālāk un arī parādīt citām skolām, kādus darbus un pasākumus ir veikuši vides aizsardzības jomā. Konferences pirmajā daļā skolēni iepazinās ar VARAM pārstāvjiem, ASV vēstnieku Latvijā. Guva  zināšanas par karjeras iespējām zinātnes jomā un par vides komunikāciju efektīvai saziņai sociālajos tīklos. 

Otrajā daļā skolēni paši piedalījās dažādās darbnīcās, kur ieguva zināšanas un prasmes augsnes ilgtspējīgā izmantošanā un aizsardzībā. Ar digitālo spēļu palīdzību varēja uzzināt par pilsētas plānošanu un klimata pārmaiņām, darbojoties ar digitālajiem rīkiem un aplikācijām. Savukārt klimata laboratorijā mācījās uzmodelēt Zemes atmosfēru, izpētīt, cik labs vai slikts ir CO2, vai klimats mainās un kāpēc. Mikro un nano laboratorijā uzzināja, kas vēl bez skābekļa un slāpekļa dzīvo gaisā, kā zinātnieki var saskaitīt mikrodaļiņas. Savukārt tehnosfēras attiecības ar biosfēru un mēs pa vidu darbnīcā notika diskusijas par brīvību vai atkarību no tehnoloģijām un, kā novērst tehnoloģiju (ne)draudzīgumu cilvēkam un videi. Visapmeklētākā laboratorija bija “Meža māja”. Šeit skolēni un skolotāji varēja iepazīt dabas daudzveidību, izspēlējot dažādas spēles. Daba iemācīja dažādus pārsteidzošus faktus. GLOBE kā sabiedriskās zinātnes projekts laboratorijā skolēnus iepazīstināja ar mobilo lietotņu GLOBE Observer un Grow App sniegtajām iespējām, kā līdzdarboties sabiedriskajā zinātnē.

Skolēni bija priecīgi par interesanti pavadīto laiku šajā pasākumā, par iegūtajām zināšanām un dažādām prasmēm, kuras varēs izmantot tālākā mācību procesā un piedaloties dažādos konkursos.

Teksts un foto: Mārīte Vanaga, Nīkrāces pamatskolas skolotāja

Komentāri
Šobrīd nav izveidots neviens komentārs.
<<< Iepriekšējā lapa 1 Nākamā lapa>>>

Pievienot komentāru
Vārds
Atcerēties mani
CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu
:: Komentārs::
Bold Italic Underline Strikethrough Subscript Superscript Font color Font Family Font Size Left Align Center Align Right Align Teletype Horizontal Line Marquee Quote Flash Image Image E-mail link hyperlink List
Atlikušo simbolu skaits
Powered by Fusion News © 2006 - 2010, FusionNews.net.

Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv