Vārda dienu svin: Meldra, Meldris, Melisa
   


Hipotēku banka - palīgs uzņēmuma veidošanai un izaugsmei
Ievietots 15.04.2011 22:42:08

Hipotēku banka šobrīd ir vienīgā valstij pilnībā piederošā banka. Dažādām uzņēmēju vajadzībām Hipotēku banka piedāvā septiņas kreditēšanas valsts atbalsta mērķprogrammas. Banka finansē gan jau strādājošus uzņēmumus, gan biznesa uzsācējus, gan arī lauksaimniekus.

Par bankas piedāvājumu uzņēmējiem stāsta Hipotēku bankas Liepājas filiāles vadītāja Ira Jākobsone.

Ko Hipotēku banka piedāvā uzņēmējiem?

Banka realizē valsts atbalsta programmas, kurās lielākus un mazākus aizdevumus var saņemt gan jau strādājoši uzņēmumi, gan tie, kas vēl tikai vēlas sākt biznesu. Atšķirībā no parastiem aizdevumiem, izsniedzot aizdevumus valsts atbalsta programmu ietvaros, banka var uzņemties lielākus riskus, tai skaitā zemāku ķīlas nodrošinājumu, apgrozāmo līdzekļu aizdevumu atmaksas termiņi ir garāki, aizdevumi un cita veida atbalsts pieejami arī uzņēmējiem bez iepriekšējas pieredzes.

Pastāstiet par bankas īpašo piedāvājumu jaunajiem uzņēmējiem?

Jaunajiem uzņēmējiem Hipotēku banka piedāvā kompleksu Starta programmas atbalstu. To līdzfinansē Eiropas Sociālā fonds un programma ir īpaša ar to, ka piedāvā ne tikai finansējumu, bet arī konsultācijas un apmācības, turklāt visas konsultācijas un apmācības ir bez maksas.

Programma uzņēmējdarbības uzsākšanai piedāvā gan aizdevumu, gan neatmaksājamo finansējumu – grantus. Aizdevums iespējams līdz 54 tūkstošiem latu ar 10% klienta līdzfinansējumu. Ja projekta apjoms ir līdz 5000 latu, līdzfinansējums nav nepieciešams.
Neatmaksājamo finansējumu (grantus) var saņemt biznesa uzsācēji savas ieceres īstenošanai. Viens grants, līdz 3600 latiem (līdz 35% no projekta summas) paredzēts saimnieciskās darbības uzsākšanai un tas tiek izmaksāts 12 vienādās daļās, katru mēnesi, uzņēmuma pirmajā darbības gadā. Faktiski tas kalpo kā garantēti ieņēmumi jaunajam uzņēmējam laikā, kad bizness parasti vēl nenes augļus. Ja biznesa ideja veiksmīgi realizēta, piedāvājam otru grantu, kas paredzēts aizdevuma dzēšanai. Tā summa ir līdz 2000 latiem(līdz 20% no projekta summas).
Ko vēl bez finansējuma piedāvā Starta programma?
Kā jau sacīju, īpašs piedāvājums ir bezmaksas apmācības, kurās var iegūt un papildināt uzņēmējiem tik ļoti nepieciešamās zināšanas uzņēmējdarbības veikšanai, piemēram, apgūstot uzņēmuma vadības pamatus, finanšu vadību un mārketinga pamatus un iepazīstoties ar uzņēmējdarbības tiesisko regulējumu. Kursu noslēgumā tiek izsniegts sertifikāts.
Tāpat piedāvājam bezmaksas konsultācijas biznesa plāna sagatavošanā un realizācijā. Tas nozīmē, ka bankas darbinieks palīdzēs gan uzrakstīt biznesa plānu, gan konsultēs tā realizēšanas sākumposmā. Apmācības, konsultācijas un granti ir iespējas, ko piedāvā vienīgi Hipotēku banka.
Hipotēku bankai ir liela pieredze lauksaimnieku finansēšanā. Ko piedāvājat lauku saimniekiem?

Hipotēku bankas rīcībā ir lauksaimniekiem nepieciešamais finansējums. Pirmkārt, banka piedāvā finansējumu apgrozāmajiem no 5000 līdz 700 000 latu, bet lauksaimniecības kooperatīvajām saimniecībām – līdz 2 miljoniem latu.

Otrkārt, Hipotēku banka piedalās Kredītu fonda līdzekļu sadalē, piedāvājot lauksaimniekiem investīciju aizdevumus. Šis fonds izveidots ar Ministru kabineta noteikumiem ar mērķi nodrošināt pieejamību aizdevumiem ar samazinātu procentu likmi. Aizdevumu var saņemt gan latos, gan eiro. Maksimālais aizdevuma termiņš ir 15 gadi. Visbeidzot, piedāvājam arī lauksaimniecības ilgtermiņa investīciju kreditēšanas programmu, kura paredzēta celtniecībai, rekonstrukcijai, stacionāro iekārtu iegādei un uzstādīšanai.

Kādiem mērķiem paredzēts valsts atbalsta programmu finansējums?

Aizdevumi paredzēti dažādiem mērķiem, sākot ar investīcijām, kas saistītas ar uzņēmuma izveidi, paplašināšanu, produkcijas daudzveidošanu vai ražošanas procesa maiņu, beidzot ar apgrozāmajiem līdzekļiem. Programmās pieejams finansējums gan pavisam mazām idejām, gan liela apjoma iecerēm.

Ja idejas realizācijai nepieciešams pavisam nedaudz, mūsu rīcībā ir MVK mikrokreditēšanas programma, kurā pieejami aizdevumi līdz 3000 latu.

Mikro, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem piemērota ir MVU izaugsmes aizdevumu programma, kurā var saņemt līdz 300 000 latu apgrozāmajiem līdzekļiem un investīcijām, turklāt apgrozāmo līdzekļu termiņš ir līdz pat 5 gadiem. Turklāt, nesenie programmas noteikumu grozījumi paplašināja potenciālo programmas atbalsta saņēmēju loku, piemēram, tagad arī pakalpojumu nozares sīkie jeb mikro komersanti var saņemt finansējumu līdz 30 000 latu.

Liela apjoma ieceru realizācijai ir piemērota mūsu konkurētspējas uzlabošanas programma. Tajā pieejams finansējums līdz pat 7,5 miljoniem latu. Tā ka iespējas ir ļoti plašas!

Kas nepieciešams, lai pieteiktos aizdevuma saņemšanai?

Lai pieteiktos aizdevumiem, vispirms nepieciešams aizdevuma pieteikums un aizpildīta atbalsta apjoma veidlapa. Klientu ērtībām šo dokumentu veidlapas ir ievietotas Hipotēku bankas mājas lapā www.hipo.lv, taču vēlos uzsvērt, ka ikviens klients ir laipni aicināts nākt uz Hipotēku bankas filiālēm, kur mūsu kredītspeciālisti sniegs konsultācijas par bankā realizētajām atbalsta programmām.

Priecāsies Jūs redzēt Hipotēku bankas Liepājas filiālē, lai sniegtu izsmeļošu informāciju par daudzveidīgajiem bankas pakalpojumiem un kreditēšanas programmām.

VAS Latvijas Hipotēku un zemes banka, Lielā iela12, Liepāja,
Kontakti:
Andris Bergs, Aizdevumu daļas vadītājs, mob. tālrunis 29437697, e-pasts: andris.bergs@hipo.lv (Lauksaimnieku programmas);
Kaspars Ģirnis, Kredītprojektu vadītājs, mob. tālrunis 29373530, e-pasts: kaspars.girnis@hipo.lv (Attīstības aizdevumi).
Jānis Bucis, Kredītprojektu vadītājs, mob. tālrunis 29404073, e-pasts: janis.bucis@hipo.lv (Starta programma).

komentāri 0


Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv