Vārda dienu svin: Justīne, Juta
   


Ziemassvētku gaidīšanas laiks Skrundas kultūras namā
Ievietots 16.12.2016 10:57:29

Līdz ar pilsētas lielās egles iedegšanu Skrundas kultūras namā ir sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kas ar koncertiem turpināsies vēl visu nākamo nedēļu. Savukārt pagājušajā nedēļā katru pēcpusdienu kultūras nama 3. stāvā zālē darbojās “Rūķu darbnīca”.

Pirmdienā bērni mācījās cept un dažādi izrotāt piparkūkas un cepumus. Pašu izceptās piparkūku sirdis, zvaigznītes, eglītes un mēnestiņus varēja nest mājās, uzdāvināt labākajam draugam vai notiesāt turpat uz vietas. 

Otrdienā bērniem bija lieliska iespēja uzrakstīt vēstuli Ziemassvētku vecītim un pašiem uztaisīt apsveikuma kartiņas saviem mīļajiem vai kādam Skrundas novada sirmgalvim. Vēlāk šo kartiņu ar ierakstītu novēlējumu, pašceptajām piparkūkām un Ilzes Davidenko dāvinātajām paipalu olām Skrundas novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” darbinieki nogādās 17 novada vientuļajiem senioriem.

Trešdien rūķu darbnīcā skanēja dziesmas, bērni gāja rotaļās, mācījās Ziemassvētku dzejoļus un klausījās pasakas, tomēr daudziem, šķiet, vislielākais prieks bija par zīmējumu uz sejas un iespēju iemūžināt to fotogrāfijā. Savukārt ceturtajā dienā Rūķu darbnīca pārvērtās par lukturīšu darināšanas darbnīcu. Izmantojot dažādus materiālus un stikla burciņu visi gribētāji varēja izgatavot savu brīnumu lukturīti, ar kuru doties lielajā rūķu gājienā.

Lielais rūķu gājiens piektdienas vakarā bērnus un vecākus pulcēja pie Skrundas novada domes egles, lai kopā ar domes priekšsēdētāju Loretu Robežnieci katrs nestu sava lukturīša gaismiņu lielajai eglei. Šogad lielo pilsētas egli iedegt palīdzēja elfrūķi – ugunspūtēji no Liepājas cirka studijas “Beztemata”.

Prieks, ka “Rūķu darbnīcai” šogad bija daudz apmeklētāju – katru dienu ap piecdesmit bērniem. Tas nozīmē, ka bērniem patīk šādi darboties, pavadīt laiku kopā. Paldies jāsaka arī Rūķiem – Lielajiem palīgiem – Baibai Eversonei un brīvprātīgajiem jauniešiem, Inesei Īvānei, Ligitai Danenbergai un tām mammām un omītēm, kuras katru dienu apmeklēja “Rūķu darbnīcu” un palīdzēja veikt darbiņus ne tikai savam bērnam, bet arī kādam citam.

Ziemassvētku gaidīšanas laiks Skrundas kultūras namā turpināsies vēl visu nākamo nedēļu:

  • Jau 16. decembrī plkst. 17.00 uz koncertu aicina Skrundas mūzikas skolas audzēkņi, bet 18. decembrī ar Ziemassvētku vecīti varēs satikties paši mazākie Skrundas pilsētas un pagasta bērni.

    

  • 20. decembrī plkst. 13.00 – Skrundas vidusskolas Ziemassvētku labdarības koncerts.

  

  • 21. decembrī plkst. 13.00 uz svētku koncertu aicina Skrundas novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” centra apmeklētāji un darbinieki. Koncertā piedalīsies arī viesi no Saldus dienas aprūpes centra.
  • Tieši pirms svētkiem, 23. decembra vakarā, plkst. 18.00 aicinām uz tradicionālo Ziemassvētku ieskaņas koncertu “Brīnumu gaidot”, kurā piedalīsies visi novada dziedošie amatiermākslas kolektīvi. Šis koncerts būs arī divpadsmitais pasākums, kas veltīts Skrundas divdesmitgadei.

 

 Lai mums kopā īpaši mirkļi un jauki, un interesanti pavadīts laiks!

Teksts un foto: Liene Krūmiņa un Dita Ņuņēvica, Skrundas kultūras nams

komentāri 0


Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv