Vārda dienu svin: Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
   


Skrundas novada svētki jau pēc viena mēneša
Ievietots 10.04.2018 16:31:51

Šogad Skrundas novada svētki norisināsies no 10. līdz 13. maijam, un programma, kā allaž, būs plaša. Svētku moto: „ Esi viens no …!”. Skrundas novada svētki ir vienas no pirmajām pavasara brīvdabas aktivitātēm Kurzemē, kuras apmeklē gan novada iedzīvotāji, gan tuvi un tāli viesi. Skrundā un novadā notiks dažādas aktivitātes visām mērķauditorijām.

Svētki  sāksies 10. maijā, kad Skrundā un novada pagastos svētku atklāšanai par godu tiks svinīgi pacelti karogi un muzicēs skrundenieks Ainars Bumbieris. Pēcpusdienā aicināsim uz izstādes atklāšanu Skrundas kultūras namā.

11. maijā aicinām apmeklēt Skrundas vidusskolas koncertu veltītu mātes dienai un dienas otrajā pusē piedalīties foto orientēšanās sacensībās “Skrundas mirklis”. Vakarā kultūras namā visi tiek aicināti apmeklēt izzinoši izklaidējošo pasākumu - šovu “Es mīlu Skrundu”, kurā muzicēs Jānis Strazds, Andris Ērglis un Māris Kupčs. Savukārt, sagaidot pusnakti, Skrundas estrādē notiks disko nakts, kurā uzstāsies mūziķis Markus Riva.

12. maijs būs svētku centrālā diena. Jau pašā rīta agrumā makšķernieki tiek aicināti pulcēties pie Ventas tilta, lai piedalītos sacensībās “Skrundas Dižloms”. Ikviens varēs piedalīties pilsētas modināšanā. Skvērā pie Skrundas pulksteņa būs iespēja satikties, parunāties, nobaudīt ko ēdamu vai dzeramu un klausīties pūtēju kvinteta, lustīgo lauku kapelu un citu mākslinieku muzicēšanā, apmeklēt pavasara un amatnieku tirgu. Skrundas novada jauniešu centrā darbosies “Sajūtu laboratorija”. Mazākajiem svētku dalībniekiem būs iespējams aktīvi darboties Bērnu pilsētiņā – piedalīties bēbīšu rāpošanas sacensībās, noskatīties ceļojošā leļļu teātra izrādi, vērot Taekwondo paraugdemonstrējumus un izpriecāties PUTU BALLĪTĒ. Visas dienas garumā būs iespēja piedalīties dažādās tradicionālās un netradicionālās sporta aktivitātēs. Svētku viesiem ar saviem darinājumiem būs iespēja piedalīties Siera kluba rīkotajā Kurzemes reģionālajā konkursā Latvijas simtgadei “Siera garduma vēstījums nākamajai paaudzei”. Tradicionāli novada svētku laikā notiks laivu nobrauciens – parāde “Kam vēl nav simts, tas var!”, kas aicina sēsties braucamrīkā, kas turas virs ūdens. Vakarā Skrundas pilskalna estrādē svētku dāvana skrundeniekiem un viesiem - Daumanta Kalniņa un grupas “Big Al & The Jokers” koncerts. Stundu pirms salūta skvērā pie pulksteņa muzicēs DJ Mārtiņš Sprūds un saksofonists Edgars Jānis Kārkliņš. Pēc salūta visi aicināti ballēties Skrundas kultūras namā kopā ar grupu “Galaktika”.

13. maijā aicinām uz svētku dievkalpojumu–koncertu Skrundas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kurā piedalīsies draudzes ansamblis, mūzikas skolas audzēkņi un kultūras nama amatiermākslas kolektīvi.

Plānotas arī citas daudzveidīgas sporta un kultūras norises, ar kurām būs iespējams iepazīties mājaslapā www.skrundasnovads.lv. 

Skrundas novada mājražotājus un citus tirgotājus aicinām pieteikties amatnieku tirdziņam pie tirgus koordinatores Gunitas Bivbānes (t. 6114629).

Skrunda gaida ciemos!

Būsim svētkos kopā!

Informāciju sagatavoja: Dita Ņuņēvica, Skrundas kultūras nama direktore

komentāri 0


Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv