Vārda dienu svin: Indriķis, Ints, Namejs
   


Skrundas jauniešiem 1. vieta valsts mērogā
Ievietots 24.05.2018 09:49:50

Latvenergo koncerna 8. un 9. klašu erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments” Skrundas vidusskolas komanda “Venta” valsts mērogā izcīnījusi augsto 1. vietu, balvā saņemot ceļazīmi uz īpašu vasaras nometni. Šogad konkursā startēja rekordliels dalībnieku skaits – 226 komandas no visas Latvijas. Spēcīgākie dalībnieki 12. maijā tikās Rīgā, kur piedalījās arī Latvijā pirmajā fizikas festivālā.

Vērienīgā konkursa noslēgumā Rīgā, kurā startēja 360 konkursa finālisti no Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales Rīgas reģiona un Rīgas, komanda “Venta” (skolotāja Inese Pickaine) pirmajās divās kārtās mērojās spēkiem ar sava reģiona spēcīgākajām komandām no Liepājas, Brocēniem, Rojas, Ances un Nīcas. Parādot pārliecinoši labāko sniegumu, komanda izcīnīja iekļūšanu fināla noslēdzošajā kārtā, kurā par godalgotajām vietām valsts mērogā sacentās ar zinošākajiem jauniešiem no katra reģiona un Rīgas. Vairāk informācijas par komandām un dalībniekiem https://www.fizmix.lv/eksperiments/komandu-tops

Kopā ar konkursa finālu – Latvijā pirmais fizikas festivāls

Kamēr komandas sacentās zināšanās, fināla norises vietā Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 notika arī Latvenergo koncerna organizētais Latvijā pirmais fizikas festivāls, pulcējot vairāk nekā divus tūkstošu apmeklētāju. Dienas garumāgan konkursa dalībnieki un līdzjutēji, gan visi citi apmeklētāji festivālā bez maksas baudīja plašu izglītojoši izklaidējošu programmu – tika veikti neparasti eksperimenti ar gravitāti, skaņu, gaismu un elektrību, būvētas raķetes, laivas un ar sauli vadāmie auto, apgūti akrobātu triki, darbināts hidrauliskais robots, pārbaudīti dažādi fizikas likumi un zināšanas elektrodrošībā.  

Interaktīvās atrakcijas un radošās darbnīcas piedāvāja mācību portāls “FIZMIX”, zinātniskais teātris “Laboratorium”, zinātkāres centrs “Zinoo”, “Rīgas cirka skola”, Latvijas Universitātes “Jauno Fiziķu skola”, Cietvielu fizikas institūta “Saules Kauss”, uzņēmumi “Tomega” un “Baltic 3D.eu”, AS “Sadales tīkls”, izglītības uzņēmums “Lielvārds” un vēl daudzi citi tehniski radošie prāti.Uz festivāla lielās skatuves ar iedvesmas stāstiem par fiziku dažādās jomās dalījās pašmāju ultravieglo lidaparātu ražotāju inženieris Pēteris Pavlovskis, šefpavārs Māris Astičs, robottehnikas skola “AlfaRobot”un lidotājs Ingus Augstkalns, kurš veicis pasaulē pirmo lēcienu ar izpletni no drona. Centrālais festivāla notikums bija konkursa “FIZMIX Eksperiments”fināla noslēdzošā kārta.

Par konkursu “FIZMIX Eksperiments”

Erudīcijas konkursu “FIZMIX Eksperiments” Latvenergo koncerns rīko jau vairāk nekā 20 gadu garumā ar mērķi jauniešiem saistošā veidā radīt interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, izglītot elektrodrošības jautājumos un mudināt apgūt inženiertehniskās profesijas. Konkursa dalībnieku skaits pēdējos gados ir audzis, un šogad tajā piedalījās vairāk nekā 1000 jauniešu jeb katra ceturtā Latvijas skola, kurā mācās 8. un 9. klašu skolēni.

Ņemot vērā novēroto augošo interesi par fiziku gan starp konkursa dalībniekiem, gan skolasbiedriem, brāļiem un māsām, Latvenergo koncerns dibinājis jaunu tradīciju – rīkot fizikas festivālu visiem zinātkārajiem bērniem un jauniešiem.

Festivālu rīkoja AS “Latvenergo”, sadarbībā ar – “Lielvārds”, “Rimi Latvia”, “Dobeles dzirnavnieks”, “Samsung Electronics Baltics”, “Quest Lab”, “Cosmos" ilūziju muzejs, “Graci”, “Sadales tīkls”, “Ilustrētā Zinātne” un “Ilustrētā Vēsture”.

Papildu informācijai

Kate Nītiņa

Konkursa koordinatore   

Tālr.: 67242503; 29152192

E-pasts: info@eksperiments.lv

 

Ivita Bidere                                                                              

AS “Latvenergo”

Preses sekretāre

Tālr.: 67728809; 29279158

ivita.bidere@latvenergo.lv

komentāri 0


Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv