Izglītības nozares aktualitātes |
---|
Ievietots 24.08.2017 13:09:34
Ik gadu pedagogiem, kurus saista vides izglītība un mežs, AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta Tālākizglītības centru un LVMI “Silava”, saskaņojot ar LR Izglītības un zinātnes ministriju, tiek piedāvāti tālākizglītības kursi. Šajā vasarā kursi – radošā nometne „Skolēna izziņas aktivitātes un radošuma veicināšana mācību procesā par mežu” norisinājās no 26. – 28. jūlijam, un tajos pirmo reizi bija paredzēts tikties 55 aktīvākajiem Mammadaba meistarskolu pedagogiem no nākamajām un bijušajām Mammadaba vēstniecību skolām.
“Šajos kursos iespēju piedalīties iegūst čaklākie Mammadaba Meistarklašu vadītāji, kuri kopā ar skolēniem bijuši aktīvākie un radošākie meistarstiķu un meistardarbu dēļu radītāji. Minētajos kursos katrs skolotājs var piedalīties reizi trijos gados. No vienas skolas piedalīties vienā reizē var viens skolotājs,” tā teikts Mammadaba mājaslapā. Čaklāko un radošāko pedagogu vidū bija arī Elīna Linkovska no Nīkrāces pamatskolas.
Pirmā diena sākās AS “Latvijas valsts meži” centrālajā biroja ēkā Rīgā, un tālākā viesošanās bija Zemkopības ministrijā, lai tiktos ar LR Zemkopības Ministru Jāni Dūklavu un diskutētu par meža nozares sadarbību ar skolām. Ministrs izteica skolotājiem lielu pateicību par veikto darbu ar skolēniem, viņus tuvinot dabai, zemei un mežam. Pēc tam noklausījāmies Kristapa Klausa( Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors) izglītojošu lekciju ‘’Latvijas mežu resursi, inovācijas un pievienotā vērtība’’.
Tālāk mūsu ceļš veda uz Kalsnavas arborētumu, kurā piedalījāmies Zaļā pagalma skolas nodarbībās. Pedagogiem tika piedāvātas divas aizraujošas nodarbības. Pirmā nodarbība bija vairāk ar matemātikas un ķīmijas ievirzi, bet otrā vairāk kā simulācijas spēle, kurā varēja noskaidrot kā aug koki un kā tos ietekmē dažādi vides faktori. Pēc devāmies uz ‘’Ezerniekiem’’, kuri turpmākās dienas būs mūsu mājvieta. Pēc vakariņām visi dalījās dienas iespaidos un iepazinās viens ar otru, caur dažādām spēlēm iepazīstinot ar sevi, skolu un vietu, kur dzīvo.
Nākošā diena bija gana spraiga, jau pašā rīta agrumā tūlīt pēc saullēkta skolotājiem bija iespēja vērot putnus un apgredzenot tos. Pēcāk Norvēģijas bioekonomikas ekspertes Nina Ree-Lindstad vadībā spraigā un jautrā mācību procesā iepazinām bioekonomikas principus un metodiku. Pēc tam LVM Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs skolotājus uzskatāmi iepazīstināja ar mītiem un patiesajiem faktiem par Latvijas mežiem (izrādās Latvija ir daudz zaļāka un mežiem bagātāka nekā sentēvu laikos, turklāt mūsdienu meži ir daudz kvalitatīvāki). Tad LVM Vecākā meža eksperta Kaspara Rižes vadībā devāmies mācību ekskursijā “No guļbūves līdz kokaudzētavai”. Iespaidīgs bija Podiņu kokaudzētavas apmeklējums, kur redzējām, kā no selekcionētām sēklām milzīgās plantācijās tiek izaudzēti egļu un bērzu stādi. Tālāk sekoja Tīrumnieku purva takas iepazīšana, kas noslēdzās ar vakariņām un pieredzes apmaiņu Lubānas ezera krastā.
Līdz ar skolotāju ideju tirgus noslēgšanos, noslēdzās arī nometne, un pienāca laiks sertifikātu pasniegšanai. Visi pedagogi, kuri piedalījās, tos godam nopelnīja, izrādot savu iniciatīvu, centību, mīlestību pret darbu un vēlmi apgūt jaunas prasmes.
Pēc trīs burvīgu dienu pavadīšanas skaistā dabā Vidzemes un Latgales novados, no sastaptajiem cilvēkiem saņemot mīlestību un sirsnību, lai to saglabātu savās sirdīs un tālāk nodotu saviem skolēniem, pedagogi pateicas LVM un Mammadaba komandai par lieliski noorganizēto nometni un sirsnīgo uzņemšanu.
Teksts un foto: Elīna Linkovska, Nīkrāces pamatskolas skolotāja